RLR20C2701GRBSL
Mfr.Part #
RLR20C2701GRBSL
Description
RES 2.7K OHM 2% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
34 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Power Dissipation :
500mW
Width :
3.51mm
Length :
9.525mm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Resistance :
2.7kOhms
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR20C2701GRBSL
Vishay / Dale RLR20C2701GRBSL
2.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,