RLR20C2701GPRE6
Mfr.Part #
RLR20C2701GPRE6
Description
RES 2.7K OHM 2% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
2.7kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
500mW
Length :
391μm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
33 Weeks
Package / Case :
Failure Rate :
P (0.1%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RLR20C2701GPRE6
Vishay / Dale RLR20C2701GPRE6
2.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,