RLR20C2700GMRSL
Mfr.Part #
RLR20C2700GMRSL
Description
RES 270 OHM 2% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
270Ohms
Power Rating :
500mW
Width :
3.51mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Failure Rate :
M (1%)
Length :
9.525mm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
34 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RLR20C2700GMRSL
Vishay / Dale RLR20C2700GMRSL
270Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,