RLR20C26R7FPRSL
Mfr.Part #
RLR20C26R7FPRSL
Description
RES 26.7 OHM 1% 1/2W AXIAL
Length :
9.525mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Max Power Dissipation :
500mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
26.7Ohms
Failure Rate :
P (0.1%)
Factory Lead Time :
34 Weeks
Width :
3.51mm
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Datasheets
RLR20C26R7FPRSL
Vishay / Dale RLR20C26R7FPRSL
26.7Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,