RLR20C2674FSB14
Mfr.Part #
RLR20C2674FSB14
Description
RES 2.67M OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
32 Weeks
Package / Case :
Resistance :
2.67MOhms
Length :
391μm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR20C2674FSB14
Vishay / Dale RLR20C2674FSB14
2.67MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,