RLR20C2673FSBSL
Mfr.Part #
RLR20C2673FSBSL
Description
RES 267K OHM 1% 1/2W AXIAL
Factory Lead Time :
32 Weeks
Power Rating :
500mW
Resistance :
267kOhms
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
391μm
Series :
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Published :
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
RLR20C2673FSBSL
Vishay / Dale RLR20C2673FSBSL
267kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,