RLR20C2673FRRE5
Mfr.Part #
RLR20C2673FRRE5
Description
RES 267K OHM 1% 1/2W AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
267kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Axial
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
32 Weeks
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR20C2673FRRE5
Vishay / Dale RLR20C2673FRRE5
267kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,