RLR20C2672FSRSL
Mfr.Part #
RLR20C2672FSRSL
Description
RES 26.7K OHM 1% 1/2W AXIAL
Length :
391μm
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Resistance :
26.7kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
34 Weeks
Datasheets
RLR20C2672FSRSL
Vishay / Dale RLR20C2672FSRSL
26.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,