RLR20C2672FRRE6
Mfr.Part #
RLR20C2672FRRE6
Description
RES 26.7K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
26.7kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Supplier Device Package :
Axial
Diameter :
3.51mm
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
33 Weeks
Length :
9.525mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Not Applicable
Width :
3.51mm
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Max Power Dissipation :
500mW
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Datasheets
RLR20C2672FRRE6
Vishay / Dale RLR20C2672FRRE6
Through Hole 26.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,