RLR20C2672FRBSL
Mfr.Part #
RLR20C2672FRBSL
Description
RES 26.7K OHM 1% 1/2W AXIAL
Factory Lead Time :
34 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
500mW
Contains Lead
Width :
3.51mm
Composition :
Metal Film
Max Power Dissipation :
500mW
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
9.525mm
Resistance :
26.7kOhms
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
RLR20C2672FRBSL
Vishay / Dale RLR20C2672FRBSL
26.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,