RLR20C2671FRRE5
Mfr.Part #
RLR20C2671FRRE5
Description
RES 2.67K OHM 1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Length :
11.43mm
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Package / Case :
Axial
Mount :
Through Hole
Diameter :
3.51mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
33 Weeks
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
2.67kOhms
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR20C2671FRRE5
Vishay / Dale RLR20C2671FRRE5
Through Hole 2.67kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,