RLR20C2670FRRE7
Mfr.Part #
RLR20C2670FRRE7
Description
RES 267 OHM 1% 1/2W AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
33 Weeks
Length :
11.43mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
3.51mm
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Mount :
Through Hole
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Military, Moisture Resistant, Weldable
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
267Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR20C2670FRRE7
Vishay / Dale RLR20C2670FRRE7
Through Hole 267Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,