RLR20C2613FSB14
Mfr.Part #
RLR20C2613FSB14
Description
RES 261K OHM 1% 1/2W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Factory Lead Time :
32 Weeks
Tolerance :
±1%
Axial
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Resistance :
261kOhms
Length :
391μm
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR20C2613FSB14
Vishay / Dale RLR20C2613FSB14
261kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,