RLR20C2612FSB14
Mfr.Part #
RLR20C2612FSB14
Description
RES 26.1K OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
391μm
Resistance :
26.1kOhms
Package / Case :
Tolerance :
±1%
Lead Free :
Contains Lead
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
500mW
Packaging :
Bulk
Datasheets
RLR20C2612FSB14
Vishay / Dale RLR20C2612FSB14
26.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,