RLR20C2612FRRSL
Mfr.Part #
RLR20C2612FRRSL
Description
RES 26.1K OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
500mW
Width :
3.51mm
Power Rating :
500mW
Factory Lead Time :
34 Weeks
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
9.525mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Supplier Device Package :
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
26.1kOhms
Datasheets
RLR20C2612FRRSL
Vishay / Dale RLR20C2612FRRSL
26.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,