RLR20C2611FSB14
Mfr.Part #
RLR20C2611FSB14
Description
RES 2.61K OHM 1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
391μm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
500mW
Resistance :
2.61kOhms
Datasheets
RLR20C2611FSB14
Vishay / Dale RLR20C2611FSB14
2.61kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,