RLR20C25R5FRRE7
Mfr.Part #
RLR20C25R5FRRE7
Description
RES 25.5 OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Radiation Hardening :
No
Length :
11.43mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Diameter :
3.51mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
25.5Ohms
Datasheets
RLR20C25R5FRRE7
Vishay / Dale RLR20C25R5FRRE7
Through Hole 25.5Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,