RLR20C2550GRR36
Mfr.Part #
RLR20C2550GRR36
Description
RES 255 OHM 2% 1/2W AXIAL
Length :
390.525μm
Power Rating :
500mW
Military, Moisture Resistant, Weldable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
255Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR20C2550GRR36
Vishay / Dale RLR20C2550GRR36
255Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,