RLR20C2550FMB14
Mfr.Part #
RLR20C2550FMB14
Description
RES 255 OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Length :
391μm
Resistance :
255Ohms
Failure Rate :
M (1%)
Factory Lead Time :
33 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR20C2550FMB14
Vishay / Dale RLR20C2550FMB14
255Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,