RLR20C24R9FSB14
Mfr.Part #
RLR20C24R9FSB14
Description
RES 24.9 OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
391μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Metal Film
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
24.9Ohms
Factory Lead Time :
33 Weeks
Tolerance :
±1%
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Package / Case :
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
RLR20C24R9FSB14
Vishay / Dale RLR20C24R9FSB14
24.9Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,