RLR20C24R3FSBSL
Mfr.Part #
RLR20C24R3FSBSL
Description
RES 24.3 OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
500mW
Composition :
Metal Film
Published :
Factory Lead Time :
34 Weeks
Resistance :
24.3Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
391μm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
RLR20C24R3FSBSL
Vishay / Dale RLR20C24R3FSBSL
24.3Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,