RLR20C2321FSBSL
Mfr.Part #
RLR20C2321FSBSL
Description
RES 2.32K OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Resistance :
2.32kOhms
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Length :
391μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR20C2321FSBSL
Vishay / Dale RLR20C2321FSBSL
2.32kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,