RLR20C2260FMRSL
Mfr.Part #
RLR20C2260FMRSL
Description
RES 226 OHM 1% 1/2W AXIAL
Length :
9.525mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power Rating :
500mW
Lead Free :
Contains Lead
Series :
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Max Power Dissipation :
500mW
Package / Case :
Axial
Width :
3.51mm
Failure Rate :
M (1%)
Factory Lead Time :
34 Weeks
Published :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
226Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR20C2260FMRSL
Vishay / Dale RLR20C2260FMRSL
226Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,