RLR20C2211FSBSL
Mfr.Part #
RLR20C2211FSBSL
Description
RES 2.21K OHM 1% 1/2W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
2.21kOhms
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Lead Free :
Contains Lead
Package / Case :
Axial
Power Rating :
500mW
Length :
391μm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR20C2211FSBSL
Vishay / Dale RLR20C2211FSBSL
2.21kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,