RLR20C1871FRRE5
Mfr.Part #
RLR20C1871FRRE5
Description
RES 1.87K OHM 1% 1/2W AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
33 Weeks
2
Min Operating Temperature :
-65°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
1.87kOhms
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
3.51mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Composition :
Metal Film
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Length :
11.43mm
Mount :
Through Hole
Datasheets
RLR20C1871FRRE5
Vishay / Dale RLR20C1871FRRE5
Through Hole 1.87kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,