RLR20C1803GSB14
Mfr.Part #
RLR20C1803GSB14
Description
RES 180K OHM 2% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Length :
391μm
Published :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Factory Lead Time :
32 Weeks
Resistance :
180kOhms
Power Rating :
500mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Bulk
Datasheets
RLR20C1803GSB14
Vishay / Dale RLR20C1803GSB14
180kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,