RLR20C1803GMBSL
Mfr.Part #
RLR20C1803GMBSL
Description
RES 180K OHM 2% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Resistance :
180kOhms
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Failure Rate :
M (1%)
Width :
3.51mm
Max Power Dissipation :
500mW
Length :
9.525mm
Factory Lead Time :
32 Weeks
Datasheets
RLR20C1803GMBSL
Vishay / Dale RLR20C1803GMBSL
180kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,