RLR20C1801GRBSL
Mfr.Part #
RLR20C1801GRBSL
Description
RES 1.8K OHM 2% 1/2W AXIAL
Resistance :
1.8kOhms
Factory Lead Time :
34 Weeks
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Width :
3.51mm
Length :
9.525mm
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±2%
Package / Case :
Datasheets
RLR20C1801GRBSL
Vishay / Dale RLR20C1801GRBSL
1.8kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,