RLR20C1800GPRSL
Mfr.Part #
RLR20C1800GPRSL
Description
RES 180 OHM 2% 1/2W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
2
Width :
3.51mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
180Ohms
Length :
9.525mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Tolerance :
±2%
Power Rating :
500mW
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
RLR20C1800GPRSL
Vishay / Dale RLR20C1800GPRSL
180Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,