RLR20C1621FSR36
Mfr.Part #
RLR20C1621FSR36
Description
RES 1.62K OHM 1% 1/2W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Composition :
Metal Film
Published :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
33 Weeks
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Length :
391μm
Resistance :
1.62kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR20C1621FSR36
Vishay / Dale RLR20C1621FSR36
1.62kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,