RLR20C1542FRRE7
Mfr.Part #
RLR20C1542FRRE7
Description
RES 15.4K OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
11.43mm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Lead, Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Series :
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Diameter :
3.51mm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Operating Temperature :
150°C
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Resistance :
15.4kOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR20C1542FRRE7
Vishay / Dale RLR20C1542FRRE7
Through Hole 15.4kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,