RLR20C1502GRRE5
Mfr.Part #
RLR20C1502GRRE5
Description
RES 15K OHM 2% 1/2W AXIAL
Length :
11.43mm
Published :
Factory Lead Time :
33 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Contact Plating :
Lead, Tin
Composition :
Metal Film
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Failure Rate :
R (0.01%)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Mount :
Through Hole
Diameter :
3.51mm
Resistance :
15kOhms
Package / Case :
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±2%
Datasheets
RLR20C1502GRRE5
Vishay / Dale RLR20C1502GRRE5
Through Hole 15kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,