RLR20C1473FRB14
Mfr.Part #
RLR20C1473FRB14
Description
RES 147K OHM 1% 1/2W AXIAL
Length :
9.525mm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Tolerance :
±1%
Diameter :
3.51mm
Package / Case :
Packaging :
Bulk
Width :
3.51mm
Resistance :
147kOhms
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
33 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RLR20C1473FRB14
Vishay / Dale RLR20C1473FRB14
Through Hole 147kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,