RLR20C1333FSBSL
Mfr.Part #
RLR20C1333FSBSL
Description
RES 133K OHM 1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Length :
391μm
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Factory Lead Time :
34 Weeks
Tolerance :
±1%
Resistance :
133kOhms
Datasheets
RLR20C1333FSBSL
Vishay / Dale RLR20C1333FSBSL
133kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,