RLR20C1303FMRE5
Mfr.Part #
RLR20C1303FMRE5
Description
RES 130K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
130kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Package / Case :
Factory Lead Time :
33 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Failure Rate :
M (1%)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Datasheets
RLR20C1303FMRE5
Vishay / Dale RLR20C1303FMRE5
130kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,