RLR20C1301GSRSL
Mfr.Part #
RLR20C1301GSRSL
Description
RES 1.3K OHM 2% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Supplier Device Package :
Resistance :
1.3kOhms
Length :
391μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
500mW
Factory Lead Time :
34 Weeks
Tolerance :
±2%
Datasheets
RLR20C1301GSRSL
Vishay / Dale RLR20C1301GSRSL
1.3kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,