RLR20C1212FPB14
Mfr.Part #
RLR20C1212FPB14
Description
RES 12.1K OHM 1% 1/2W AXIAL
Factory Lead Time :
33 Weeks
Resistance :
12.1kOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
390.525μm
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
P (0.1%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR20C1212FPB14
Vishay / Dale RLR20C1212FPB14
12.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,