RLR20C1210FSB14
Mfr.Part #
RLR20C1210FSB14
Description
RES 121 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
121Ohms
Length :
391μm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
33 Weeks
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Published :
Datasheets
RLR20C1210FSB14
Vishay / Dale RLR20C1210FSB14
121Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,