RLR20C1202GSRSL
Mfr.Part #
RLR20C1202GSRSL
Description
RES 12K OHM 2% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
391μm
Military, Moisture Resistant, Weldable
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Tolerance :
±2%
Resistance :
12kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
500mW
Published :
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR20C1202GSRSL
Vishay / Dale RLR20C1202GSRSL
12kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,