RLR20C11R0FMRSL
Mfr.Part #
RLR20C11R0FMRSL
Description
RES 11 OHM 1% 1/2W AXIAL
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
500mW
Factory Lead Time :
34 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
3.51mm
Resistance :
11Ohms
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Length :
9.525mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
M (1%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR20C11R0FMRSL
Vishay / Dale RLR20C11R0FMRSL
11Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,