RLR20C1103FRBSL
Mfr.Part #
RLR20C1103FRBSL
Description
RES 110K OHM 1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Free :
Contains Lead
Power Rating :
500mW
Length :
9.525mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
110kOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
2
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Width :
3.51mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Datasheets
RLR20C1103FRBSL
Vishay / Dale RLR20C1103FRBSL
110kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,