RLR20C1052FRRE8
Mfr.Part #
RLR20C1052FRRE8
Description
RES 10.5K OHM 1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
150°C
Diameter :
3.51mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Not Applicable
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Resistance :
10.5kOhms
Length :
11.43mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Supplier Device Package :
Datasheets
RLR20C1052FRRE8
Vishay / Dale RLR20C1052FRRE8
Through Hole 10.5kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,