RLR20C1000GSRE6
Mfr.Part #
RLR20C1000GSRE6
Description
RES 100 OHM 2% 1/2W AXIAL
Not Applicable
Power Rating :
500mW
Factory Lead Time :
33 Weeks
Length :
391μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Published :
Resistance :
100Ohms
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±2%
Supplier Device Package :
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR20C1000GSRE6
Vishay / Dale RLR20C1000GSRE6
100Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,