RLR07C9530FSRE723
Mfr.Part #
RLR07C9530FSRE723
Description
RES 953 OHM 1% 1/4W AXIAL
Axial
Radiation Hardening :
No
Not Applicable
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±1%
Published :
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Resistance :
953Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
2.29mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
7.62mm
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-65°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C9530FSRE723
Vishay / Dale RLR07C9530FSRE723
Through Hole 953Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,