RLR07C9101GSRE7
Mfr.Part #
RLR07C9101GSRE7
Description
RES 9.1K OHM 2% 1/4W AXIAL
Axial
Contact Plating :
Lead, Tin
Failure Rate :
S (0.001%)
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
9.1kOhms
Diameter :
2.29mm
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mount :
Through Hole
Supplier Device Package :
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
7.62mm
Datasheets
RLR07C9101GSRE7
Vishay / Dale RLR07C9101GSRE7
Through Hole 9.1kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,