RLR07C9091FSRE5
Mfr.Part #
RLR07C9091FSRE5
Description
RES 9.09K OHM 1% 1/4W AXIAL
Stock
486
In Stock :
486
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
9.09kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
Axial
Termination :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±1%
Length :
7.62mm
Diameter :
2.29mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Composition :
Metal Film
Mount :
Through Hole
Datasheets
RLR07C9091FSRE5
Vishay / Dale RLR07C9091FSRE5
Through Hole 9.09kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,