RLR07C8254FRRSL
Mfr.Part #
RLR07C8254FRRSL
Description
RES 8.25M OHM 1% 1/4W AXIAL
Factory Lead Time :
32 Weeks
2
Length :
6.35mm
Resistance :
8.25MOhms
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Max Power Dissipation :
250mW
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Published :
Package / Case :
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR07C8254FRRSL
Vishay / Dale RLR07C8254FRRSL
8.25MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,