RLR07C7503GRBSL23
Mfr.Part #
RLR07C7503GRBSL23
Description
RES 750K OHM 2% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
750kOhms
Supplier Device Package :
Axial
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Metal Film
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
15 Weeks
Datasheets
RLR07C7503GRBSL23
Vishay / Dale RLR07C7503GRBSL23
750kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,