RLR07C7150FSBSL23
Mfr.Part #
RLR07C7150FSBSL23
Description
RES 715 OHM 1% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
715Ohms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Composition :
Metal Film
Power Rating :
250mW
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
2
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
RLR07C7150FSBSL23
Vishay / Dale RLR07C7150FSBSL23
715Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,