RLR07C6R19FMRE7
Mfr.Part #
RLR07C6R19FMRE7
Description
RES 6.19 OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Min Operating Temperature :
-65°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
7.62mm
Tolerance :
±1%
Mount :
Through Hole
Failure Rate :
M (1%)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
6.19Ohms
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Diameter :
2.29mm
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR07C6R19FMRE7
Vishay / Dale RLR07C6R19FMRE7
Through Hole 6.19Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,